Director executiv
 

IMG_0075_edited.jpg

Bine ați venit la Muzeul Copiilor din Wilmington!
Vino înăuntru și vei găsi un loc minunat unde oaspeții sunt întâmpinați de membrii echipei veseli care sunt dornici să facă din vizita ta una plăcută. Sunt la Muzeu de peste patru ani și mă angajez să extind prezența Muzeului în comunitate, să stabilesc o legătură strânsă cu susținătorii Muzeului și să mențin actualul spațiu de expunere și conținutul programului educațional. Dacă putem face ceva pentru ca vizita dumneavoastră să fie una mai plăcută, aș dori să aud de la tine! Partea mea preferată a muncii la Muzeu este să văd copilul zâmbind, să le aud vocile fericite și să-i privesc pierzându-se într-o lume a jocului imaginativ.
 
 

Asigurați-vă că treceți pe aici și vedeți ce ne face destinația din centrul orașului pentru distracția în familie!

Heather Sellgren

hsellgren@playwilmington.org

 

Echipa

Jessie 2022.jpg

Jessie  Goodwin

COORDONATOR DE MEMBRU & VOLUNTARI

EDUCATOR DE PROGRAM

jgoodwin @playwilmington.org

Dori 2022.jpg

Dori Bishara

DEVELOPMENT COORDINATOR

dbishara@playwilmington.org

DSC_0131_edited.jpg

Ralph

COORDONATOR DEZVOLTARE

dbishara@playwilmington.org

Julia 202222.jpg

Julia  Gerringer

COORDONATOR DE GRANT  

jgerringer@playwilmington.org

Jamie%202_edited_edited.jpg

Jamie  Longshore

COORDONATOR DE MARKETING  

jlongshore@playwilmington.org

Meredith.jpg

Meredith

GUEST RELATIONS COORDINATOR 

mstogner@playwilmington.org

Lily_edited.jpg

Lily

WEEKEND MANAGER 

lbrown@playwilmington.org

Katie 2022.jpg

Katie Roby

COORDONATOR AFACERI  

kroby@playwilmington.org

unnamed (1).jpg

Patti  Erkes

COORDONATOR DE EVENIMENTE  

perkes@playwilmington.org

Anna.jpg

Anna 

DSC_0127_edited.jpg
DSC_0128_edited_edited.jpg
 

Consiliu de Administrație

 

Harriett Loweth - președinte
 

Cameron Crafford - Vicepreședinte
 

Jeffrey Smith - Trezorier
 

Lawrence Sackett - fost președinte

 

Megan Barbour

 

Caroline Blanton

 

Ellen Bryden

 

Carolyn Byrnes

 

Clayton Gsell

 

Bucătăria Tiffany

 

Laura Lisle

 

Megan Miller

 

Lanetta Pantiel

 

Allie Wallace

 

Rob Zapple